Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500h Energy

Kod produktu: 005B0007
14399,00 zł
14399.00
Dodaj do schowka
UWAGA – ze względu na obecną sytuację rynkową prosimy o sprawdzenie przed zamówieniem dostępności danego produktu. Niestety u wielu producentów występują poważne opóźnienia w dostawach.
Opis
Parametry techniczne
Pliki
Dostawa
Zwrot
Duża wydajność, zwarta konstrukcja, niskie zużycie energii i cicha praca - tak właśnie został zaprojektowany AirPack Home vertical.
 • Strumień powietrza: 495 m3/h (przy 100 Pa), 480 m3/h (przy 150 Pa), 460 m3/h (przy 200 Pa)
 • Maksymalna sprawność odzysku ciepła: do 95%
 • Średnia roczna sprawność odzysku ciepła: 88%
 • Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego: 59 dB(A)
 • Klasa efektywności energetycznej (dla klimatu umiarkowanego): A
 • Regulacja przepływu powietrza: Automatyczna kontrola przepływu - System CF (wersja Energy jako opcja)
 • Płynna regulacja wydajności (10-100%)
 • Bypass: 100%, izolowany, programowalny 
 • System przeciwzamrożeniowy: FPX – płynnie regulowana nagrzewnica
 • Filtry: CleanPad Pure – dwa dwustopniowe filtry klasy M5
 • Zasilanie: 230 V (AC), 50 Hz
 • Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie: 9,8A
 • Średnica króćców przyłączeniowych: 200 mm
 • Średnica króćca kondensatu: 32 mm
 • Masa: 65 kg
 • Temperatura pracy: warunki dopuszczalne 0/+45 st. C (warunki zalecane +5/+45 st.C)


Wymiary


System montażu


Panele sterowania


Moduły sterowania


Akcesoria do montażu

Kable grzewcze i czujniki temperatury

Wkłady filtracyjne

wysyłka gratis

Zwrot towaru możliwy do 14 dni.

Szczegółowy opis
Opinie (0)


Rekuperatory Thessla Green AirPack HOME h to:


Dzięki zastosowaniu systemu automatycznej kontroli powietrza CF 30% większe oszczędności energii.

Każdy rekuperator osiąga wysoką sprawność odzysku ciepła tylko wtedy, gdy przepływy powietrza są zrównoważone. Tylko wtedy niemal cała energia powietrza wywiewanego z pomieszczeń może zostać ponownie wykorzystana do podgrzania powietrza świeżego, nawiewanego zimą do budynku. Systemy sterowania większości central wentylacyjnych nie mierzą rzeczywistych przepływów powietrza, a użytkownik ustawiając na panelu sterowania intensywność wentylacji w rzeczywistości ustawia jedynie prędkość obrotową wentylatorów. Dlatego, na skutek zmian warunków atmosferycznych, naturalnego zanieczyszczenia filtrów oraz kondensacji wilgoci w wymienniku ciepła, przepływy powietrza nawiewanego i wywiewanego ulegają ciągłym zmianom. Niezrównoważenie wentylacji przekracza często 30%, zwiększając proporcjonalnie straty ciepła i koszty ogrzewania.

AirPack Home z modułem CF* działa inaczej niż większość central wentylacyjnych. System CF ciągle mierzy przepływy powietrza i reguluje prędkości obrotowe wentylatorów tak, by wentylacja była zawsze zrównoważona. W ten sposób koszty ogrzewania powietrza wentylacyjnego są utrzymywane na najniższym możliwym poziomie, niezależnie od chwilowych warunków atmosferycznych oraz zabrudzenia filtrów. Sprawność odzysku ciepła rekuperatorów AirPack Home z systemem CF w rzeczywistych warunkach jest nawet o 30% wyższa w porównaniu do tradycyjnych central wentylacyjnych.

Dwukrotnie mniejszy hałas w instalacji nawiewnej.

W wentylacji najbardziej uciążliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego, ponieważ doprowadza on powietrze do sypialni i salonu. W tradycyjnych centralach wentylacyjnych wentylator nawiewny połączony jest bezpośrednio z kanałem nawiewnym. Dlatego powstająca w wirniku wentylatora fala akustyczna odbija się od sztywnej obudowy i przenosi do kanału nawiewnego większość swojej energii. Centrale wentylacyjne AirPack Home zaprojektowano w nowatorskim układzie InFlow, w którym pomiędzy wentylatorem, a kanałem nawiewnym znajduje się wymiennik ciepła. Dzięki temu, fala akustyczna zanim trafi do kanału nawiewnego musi przepłynąć przez tysiące kanalików wymiennika ciepła tracąc znaczną część swojej energii.

Obudowa AirPacka Home jest wykonana z 50 mm zamknięto-komórkowej, wodoodpornej pianki. Konstrukcja jest równocześnie doskonałą izolacją termiczną i akustyczną. Odsłonięta powierzchnia pianki absorbuje część fali akustycznej, zapobiega jej odbijaniu skutecznie, redukując hałas emitowany do instalacji wentylacyjnej.

Dzięki układowi InFlow oraz technologii Thermoacoustic AirPack Home emituje do kanału nawiewnego, przy maksymalnej wydajności od 7 do
13 dB niższy poziom mocy akustycznej niż tradycyjne centrale wentylacyjne. W logarytmicznej skali natężenia dźwięku 10 dB oznacza       10-krotnie mniejszą moc akustyczną, 3-krotnie mniejsze ciśnienie akustyczne i 2-krotnie mniejszą głośność.

40% bardziej skuteczna filtracja powietrza.

Prawidłowo działająca wentylacja domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 150 m2 w ciągu roku przetłacza ponad 800 000 m3 świeżego powietrza. W środowisku miejskim, w każdym 1 m3 powietrza znajduje się około 1 000 000 cząstek pyłu, które wraz z powietrzem trafią do domu. Pył wpływa negatywnie na zdrowie, pogarsza higienę instalacji wentylacyjnej i przyczynia się do brudzenia ścian i przedmiotów w pomieszczeniach. Osadzający się w wymienniku ciepła pył pogarsza sprawność odzysku ciepła i zwiększa opory przepływu powietrza. Dlatego jedną z najważniejszych funkcji systemu wentylacji jest skuteczna filtracja powietrza.

Koszty wymiany filtrów oraz energii zużytej na przetłoczenie przez filtry powietrza stanowią 35-50% kosztów użytkowania wentylacji.
Aby ograniczyć koszty filtracji i zapewnić jednocześnie dobrą jakość powietrza opracowano dwustopniowe filtry CleanPad Pure, które dzięki dużej powierzchni czynnej pozwalają na ponad 50% dłuższy czas użytkowania w porównaniu z filtrami G4 oraz 5-krotnie dłuższym czasie użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów w postaci włókniny klasy G4. Standardem w AirPacku Home jest system automatycznej kontroli zabrudzenia filtrów, dzięki któremu wymieniasz filtry dokładnie wtedy, kiedy ich pojemność pyłowa zostanie w pełni wykorzystana.

System zabezpieczenie rekuperatora przed zamarzaniem FPX.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, w wymienniku ciepła każdego rekuperatora zamarza wilgoć wykraplająca się z ciepłego i wilgotnego powietrza wywiewanego z pomieszczeń, blokując przepływ powietrza. Aby temu zapobiec, większość central wentylacyjnych podczas mroźnych dni ogranicza przepływ świeżego powietrza przez rekuperator, wyłączając wentylator nawiewny lub znacznie zmniejszając jego wydajność. W pomieszczeniach powstaje wówczas podciśnienie wywołujące niekontrolowany napływ zimnego nie filtrowanego powietrza przez nieszczelności budynku. W konsekwencji, w niekontrolowany sposób rosną koszty ogrzewania i pogarsza się jakość powietrza w pomieszczeniach.

W Polsce temperatura zewnętrzna utrzymuje się poniżej 0oC przez średnio 2 miesiące w roku. Jednocześnie w tym okresie zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania budynku jest największe. Ponieważ ogrzewanie powietrza wentylacyjnego to aż 30-70% całkowitego zapotrzebowania na ciepło, szczególnie w tym czasie, sprawność odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego powinna być jak najwyższa.

Projektanci central AirPack chcieli by zawsze dostarczały one świeże powietrze w odpowiedniej ilości oraz by koszt ich użytkowania był możliwie najniższy, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Dlatego opracowali system FPX, który ciągle mierzy temperaturę powietrza świeżego wpływającego do wymiennika ciepła, a kiedy jej wartość spada poniżej 1oC uruchamia niewielką, precyzyjnie sterowaną nagrzewnicę, która ogrzewa powietrze dokładnie do temperatury 1oC. Dzięki temu rekuperatory AirPack nigdy nie zamarzają i zawsze z maksymalną sprawnością ogrzewają powietrze zewnętrzne, wykorzystując energię powietrza wywiewanego z pomieszczeń.

Nowe super sprawne wymienniki ciepła.

W rekuperatorach AirPack Home wymiana ciepła pomiędzy powietrzem usuwanym z budynku i powietrzem świeżym realizowana jest w wymienniku ciepła. Rdzeń wymiennika ciepła zawiera setki kanalików o przekroju trójkąta, zapewniających laminarny przepływ powietrza w układzie 100% przeciwprądowym. Opatentowana konstrukcja rdzenia zapewnia największe możliwe geometrycznie rozwinięcie powierzchni przy minimalnych oporach przepływu i pomijalnym przecieku wynoszącym poniżej 0.5%. Sprawność temperaturowa wymiennika sięga 98%.

Bypass 100%.

Rekuperatory AirPack Home wykorzystują ciepło powietrza usuwanego z budynku w okresie zimowym do ogrzania zimnego powietrza świeżego czerpanego z zewnątrz. W okresie lata, kiedy powietrze wewnątrz budynku jest chłodniejsze od powietrza zewnętrznego rekuperatory ochładzają powietrze zewnętrzne płynące do pomieszczeń wykorzystując chłód powietrza usuwanego. W ten sposób rekuperatory ograniczają zużycie energii na cele ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie. Kiedy w pomieszczeniach, w okresie przejściowym (wiosna, jesień) wymagane jest chłodzenie i równocześnie powietrze na zewnątrz budynku ma temperaturę niższą niż powietrze w pomieszczeniu, wysoka sprawność odzysku energii jest niepożądana i przeszkadza w utrzymaniu komfortu w budynku. Centrale wentylacyjne AirPack Home wyposażone są w programowany, automatyczny Bypass 100% pozwalający wykorzystać naturalny chłód powietrza zewnętrznego. Szczególnie ważną funkcjonalnością jest możliwość zadania przez użytkownika wartości temperatur, przy których następuje otwarcie i zamknięcie bypassu oraz granicznych temperatur dezaktywujących działanie bypassu ze względu na oszczędności energii.

System mobilny AirMobile - smartfon i laptop zamiast panelu sterowania.

AirMobile to system mobilny, który nie wymaga konfiguracji i w pełni zastępuje wszystkie panele użytkownika. AirMobile nie tylko uzupełnia panele sterowania, lecz może je w 100% zastąpić, a ponadto to prawdopodobnie najprostszy w montażu system sterowania mobilnego na rynku.

AirMobile to w pełni funkcjonalne sterowanie wentylacją w budynku przy pomocy smartfona lub laptopa. System umożliwia użytkownikowi obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania i jest dokładnym przeniesieniem na platformę mobilną interfejsu Air++. AirMobile może działać równolegle z innymi panelami sterowania Air lub może stanowić jedyny interfejs sterowania wentylacją w budynku, umożliwiając użytkownikowi rezygnację z jakichkolwiek dodatkowych paneli sterowania.
Nie dodano jeszcze żadnej opinii o tym produkcie.
Moja ocena:

Podobne produkty