Kanał powietrzny VASCO EASYFLOW (6 szt.)

Kod produktu: 11VE40100
356,00 zł
356.00
Dodaj do schowka
UWAGA – ze względu na obecną sytuację rynkową prosimy o sprawdzenie przed zamówieniem dostępności danego produktu. Niestety u wielu producentów występują poważne opóźnienia w dostawach.
Opis
Parametry techniczne
Dostawa
Zwrot
EasyFlow to zaprojektowane przez Vasco kanały wentylacyjne, które są ściśle dostosowane do potrzeb domów jednorodzinnych.


Materiał: HDPE – polietylen

Wysyłka kurierem - przedpłata -

50,00 zł

Wysyłka kurierem - za pobraniem -

52,00 zł

Zakupy od 1000 zł -

wysyłka gratis

Zwrot towaru możliwy do 14 dni.

Szczegółowy opis
Opinie (0)

Easyflow System Kanałów Powietrznych

W systemie VASCO SILENT VENTILATION podstawową rolę pełnią kanały EasyFlow – doprowadzają świeże powietrze do sypialni i salonu, a z pomieszczeń „mokrych” (łazienki, WC, kuchnia, pralnia) wyciągają powietrze do rekuperatora. System kanałów EasyFlow został przez VASCO zaprojektowany specjalnie do domów jednorodzinnych.

EASYFLOW
EasyFlow to zaprojektowane przez Vasco kanały wentylacyjne, które są ściśle dostosowane do potrzeb domów jednorodzinnych. Ponieważ od początku przyjęto założenie, że te kanały będą stosowane w domach, są one idealnie dopasowane do specyficznych potrzeb w zakresie zdolności do przesyłania określonej ilości powietrza dla pomieszczeń domu, rozmiarów i elementów powodujących wyciszenie. Dzięki temu można z nich wykonać wentylację z odzyskiem ciepła, która będzie efektywna, a jednocześnie będzie łatwa do ukrycia w warstwach podłogowych na etapie wykonywania instalacji. Być może jednak najważniejszą cechą z punktu widzenia właścicieli domów jednorodzinnych jest to, że instalacja zbudowana z kanałów EasyFlow będzie funkcjonować bardzo cicho.

Zaprojektowane dla domów
Zaprojektowane specjalne dla domów jednorodzinnych, żeby wentylacja pracowała cicho i była całkowicie ukryta, bez konieczności zabudów sufitowych czy ściennych psujących estetykę wnętrz i zmniejszających  przestrzeń użytkową.
Lista systemu kanałów EasyFlow obejmuje kilkanaście elementów, ale najważniejszym jest kanał EasyFlow o wysokości 6 cm i szerokości 126 mm. Jest on wyjątkowy z tego względu, że od początku był projektowany do wentylacji domów jednorodzinnych. Oprócz zapewnienia odpowiedniej ilości powietrza dla typowych pomieszczeń domu mieszkalnego, kluczowym celem było uniknięcie ryzyka turbulencji  (czyli w konsekwencji hałasów) wewnątrz kanału. W efekcie zaprojektowano kanał o przekroju płasko-owalnym, składany z odcinków o długości 115 cm, z których każdy ma w części środkowej fragment karbowany, pełniący dwie funkcje: z jednej strony służy do wykonywania zagięć poziomych kanału, a z drugiej strony tak kształtuje strumień powietrza w kanale, aby uniknąć jego zawirowań i turbulencji.

IDEALNE DLA PARTERU
Wszystkie elementy systemu kanałów EasyFlow: kanały, rozdzielacze, kolana rozprężne mają jednolitą wysokość 6 cm. Dzięki temu najlepszym sposobem na wykonanie wentylacji dla domu jest schowanie tych kanałów w warstwie styropianu układanego na podłodze piętra. Wtedy w przestrzeni najważniejszych pomieszczeń: salonu, holu, kuchni, gabinetu – nie będzie żadnych zabudów. Jedyne co się pojawia – to estetyczne osłony zaworów dekoracyjnych Smile perfekcyjnie wykonane i malowane proszkowo na biało, które w razie potrzeby można też pomalować farbą ścienną na kolor sufitu.
Kanały do rekuperacji EasyFlow mają wytrzymałość mechaniczną na obciążenie występujące w warstwach podłogowych i dzięki temu wylewka cementowa lub anhydrytowa może być wykonywana bezpośrednio na nich.
Jeśli zaś sufit podwieszany został celowo zaprojektowany dla pomieszczeń parteru, wysokość 6 cm systemu kanałów EasyFlow nadal jest korzystna dla planowania zabudowy, bo nie zabierze za dużo miejsca.

IDEALNY MONTAŻ DLA PIĘTRA
W praktyce często wykonawcy proponują montaż wentylacji na poddaszu. Jednak gdy przewody zostaną umieszczone na nieużytkowym poddaszu może pojawić się szereg problemów.
Dlatego, gdy nad górną kondygnacją jest wykonywany lekki strop z belek drewnianych najlepszym, bezpiecznym, gwarantującym komfort i do tego nie zagracającym poddasza kanałami wentylacyjnymi rozwiązaniem jest wykonanie wentylacji dla piętra podsufitowo. A dla takiego montażu niski profil kanałów EasyFlow 6 cm ma kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki niemu wentylacja idealnie zmieści się między belkami stropu, a podwieszanymi do nich płytami g/k.
Jeśli jednak nad piętrem jest wykonywany strop ceramiczny – wtedy kanały EasyFlow można rozprowadzić po jego powierzchni w warstwie izolacji podobnie jak dla parteru.

Łatwość czyszczenia
Specyficzna budowa kanału EasyFlow o wysokości zaledwie 6 cm, daje możliwość cichego przepływu do 75m3/h powietrza, dzięki temu do każdego nawiewu czy wyciągu prowadzony jest zawsze tylko jeden kanał. Pomieszczenia, które wymagają większej ilości powietrza: salon, bardzo duża kuchnia lub salon kąpielowy mają wykonywane po 2 nawiewy lub wyciągi, a do każdego z nich nadal prowadzony jest pojedynczy kanał od rozdzielacza.
Taka budowa systemu wentylacji (jednej nawiew/jeden kanał) ma z punktu widzenia właścicieli domu kolosalne znaczenie już na etapie budowy, bo oznacza, że prawdopodobieństwo popełnienia błędów przez projektanta i wykonawców jest zminimalizowana.
A jeszcze większe znacznie będzie miała za 8-10 lat, gdy zaistnieje konieczność czyszczenia całego systemu wentylacji – będzie to bardzo łatwe i da się zrobić na 100%, w szczególności w porównaniu z systemami o skomplikowanych wielokomorowych skrzynkach rozdzielaczowych i doprowadzeniu do poszczególnych pomieszczeń od 1 do nawet 4 kanałów o małej średnicy.

Bezpieczny materiał
Wszystkie elementy systemu są produkowane z HDPE – czyli polietylenu – jednego z najbardziej bezpiecznych i neutralnych tworzyw sztucznych. Świadczy o tym to, że z HDPE są produkowane na  przykład pojemniki na żywność. Materiał ten ma bardzo wysoką trwałość, a także ma wysoką wytrzymałość mechaniczną – co będzie ważne w perspektywie czyszczenia systemu wentylacji co około 10 lat.
Poszczególne elementy z których jest budowany system wentylacji są łączone tak, aby zachować najwyższą szczelność przy pomocy uszczelek wargowych podwójnych, wykonanych z EPDM czyli syntetycznej gumy, która zachowuje elastyczność  w każdych warunkach i stosowana jest do uszczelnień na przykład w oknach.
Idealne dopasowanie elementów systemu EasyFlow wraz z niezawodnymi uszczelkami, gwarantuje że system kanałów będzie zawsze szczelny, co z kolei ma kluczowe znaczenie dla efektywności działania wentylacji i odzysku ciepła.Nie dodano jeszcze żadnej opinii o tym produkcie.
Moja ocena:

Podobne produkty