Rekuperator Thessla Green AirPack4 300h Energy+

Kod produktu: 005C0002
12579,00 zł
12579.00
Dodaj do schowka
UWAGA – ze względu na obecną sytuację rynkową prosimy o sprawdzenie przed zamówieniem dostępności danego produktu. Niestety u wielu producentów występują poważne opóźnienia w dostawach.
Opis
Parametry techniczne
Pliki
Dostawa
Zwrot
Cichy rekuperator z możliwością montażu w pomieszczeniach nieogrzewanych.
 • Strumień powietrza: 310 m3/h (przy 100 Pa), 275 m3/h (przy 150 Pa), 240 m3/h (przy 200 Pa)
 • Sprawność odzysku ciepła: do 95%
 • Sprawność odzysku ciepła: 89% (wersja Enthalpy 77%)
 • Sprawność odzysku wilgoci dla wersji Enthalpy: 85%
 • Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego: 45 dB(A)
 • Klasa efektywności energetycznej (dla klimatu umiarkowanego): A
 • Regulacja przepływu powietrza: Automatyczna kontrola przepływu - System CF
 • Płynna regulacja wydajności (10-100%)
 • Automatyczna kontrola zabrudzenia filtrów - System AFC (wersja Energy+ jako opcja),
 • Wentylatory EC z wypływem diagonalnym
 • Bypass: 100%, izolowany, programowalny 
 • System przeciwzamrożeniowy: FPX – płynnie regulowana nagrzewnica zapobiegająca spadkowi temperatury ścianek wymiennika poniżej 0 C (wersja Energy + i Energy ++)
 • Filtry: CleanPad Pure – dwa dwustopniowe filtry klasy M5
 • Zasilanie: 230 V (AC), 50 Hz
 • Maksymalny pobór mocy przez grzałki elektryczne: 1150W (wersja Enthalpy 1850W)
 • Maksymalny pobór mocy pobierany przez wentylatory: 120W (wersja Enthalpy 130W)
 • Średnica króćców przyłączeniowych: 200 mm
 • Średnica króćca kondensatu: 32 mm
 • Masa: 48 kg (wersja Enthalpy 50 kg)
 • Temperatura pracy: -15/+45 st. C (warunki zalecane 0/+45 st.C)


Wymiary


System montażu

Panele sterowania

Moduły sterowania

Akcesoria do montażu

Kable grzewcze i czujniki temperatury


Wkłady filtracyjnewysyłka gratis

Zwrot towaru możliwy do 14 dni.

Szczegółowy opis
Opinie (0)

Dlaczego warto mieć rekuperator Thessla Green AirPack4 ?


AirPack4 z opcją AFC, informuje na bieżąco o stopniu zabrudzenia każdego z filtrów.

Koszty wymiany filtrów powietrza to ponad 50% kosztów użytkowania instalacji wentylacyjnej. Dlatego AirPack4 z opcją AFC wykorzystuje ciągły pomiar różnicy ciśnień po obu stronach filtra do określenia stopnia jego zużycia. Ta informacja pozwala przeprowadzać wymianę każdego z filtrów dokładnie wtedy, kiedy będzie on w pełni wykorzystany. Dzięki temu jakość powietrza będzie najlepsza możliwa, a koszty wymiany filtrów zawsze minimalne.

AirPack4 to bardzo cichy rekuperator. To ważne, ponieważ nawet najskuteczniejsza wentylacja nie jest komfortowa, jeżeli jest głośna.

W systemie wentylacji najbardziej uciążliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego, ponieważ doprowadza on powietrze do sypialni i salonu. To właśnie z tym hałasem AirPack4 radzi sobie doskonale. AirPack4 redukuje hałas dzięki koncepcji układu przepływowego oraz konstrukcji obudowy. Koncepcja układu przepływowego, w której wentylator nawiewny został zlokalizowany przed wymiennikiem ciepła pozwala na wykorzystanie kilku tysięcy kanalików wymiennika ciepła do rozpraszania energii akustycznej generowanej przez wirnik wentylatora. Dodatkowa redukcja hałasu została uzyskana dzięki specjalnie ukształtowanej obudowie ze spienionego polipropylenu, która ogranicza turbulencję i absorbuje część energii akustycznej.

AirPacka4 można zainstalować w nieogrzewanym pomieszczeniu, w którym zimą temperatura spada nawet do -15°C.

AirPack4 działa z wysoką sprawnością nawet w niskich temperaturach otoczenia. Dzięki temu można go instalować w pomieszczeniach nieużytkowych oszczędzając cenną przestrzeń budynku. Rekuperator nie straci sprawności i nie wystąpi ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchniach jego obudowy. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej koncepcji obudowy FULLSHELL wykonanej ze spienionego polipropylenu o grubości 50 mm pozbawionej elementów złącznych i innych mostków cieplnych.

AirPack4 z opcją CF na bieżąco równoważy strumienie powietrza. Bo każdy rekuperator ma maksymalną sprawność odzysku ciepła tylko wtedy, gdy strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego są równe.

AirPack4 z nową generacją systemu CF mierzy na bieżąco rzeczywiste przepływy powietrza i ustawia prędkości obrotowe wentylatorów tak, by strumień powietrza nawiewanego był zawsze równy strumieniowi powietrza wywiewanego niezależnie od zabrudzenia filtrów, kondensacji wilgoci w wymienniku ciepła czy wpływu warunków atmosferycznych.

AirPack4 nowy, prosty sposób podłączania czujników i urządzeń peryferyjnych.

W nowym AirPacku4 czujniki, panele sterowania oraz system mobilny podłącza się poprzez port umieszczony na obudowie. Moduł rozszerzający jest teraz na zewnątrz i łączy się go z AirPackiem4 wtyczką bez używania śrubokrętów i otwierania obudowy automatyki.

AirPack4 umożliwia podłączenie 8 czujników jakości powietrza i wilgotności.

Po podłączeniu czujników jakości powietrza algorytm sterowania AirPacka4 automatycznie dostosowuje wydajność wentylacji do bieżących potrzeb na podstawie pomiaru jakości powietrza. Pomiary są realizowane przy pomocy czujników AirPin Flow i obejmują stężenia dwutlenku węgla, lotnych związków organicznych oraz wilgotności względnej. Ponadto AirPack4 ma do wyboru 3 automatyczne programy sterujące wentylacją w funkcji jakości powietrza, zapewniające oszczędności energii oraz optymalną jakość powietrza*. (* - opcja dostępna od IV kw. 2020r.)

Interfejs jest tylko jeden!

AirPack4 może być sterowany za pomocą panelu dotykowego Air++ oraz poprzez system mobilny AirMobile. Oba urządzenia umożliwiają sterowanie rekuperatorem AirPack4 oraz centralnym oczyszczaczem powietrza Particle+.


Nie dodano jeszcze żadnej opinii o tym produkcie.
Moja ocena:

Podobne produkty