Oczyszczacz powietrza Thessla Green Particle+ 500

Kod produktu: 008B0001
7899,00 zł
7899.00
Dodaj do schowka
UWAGA – ze względu na obecną sytuację rynkową prosimy o sprawdzenie przed zamówieniem dostępności danego produktu. Niestety u wielu producentów występują poważne opóźnienia w dostawach.
Opis
Parametry techniczne
Pliki
Dostawa
Zwrot
Thessla Particle+ usuwa z powietrza wentylacyjnego 99.9% zanieczyszczeń pyłowych.
  • pomijalne małe i niezmieniające się w czasie opory przepływu - max. 26 Pa przy 500 m3/h
  • usuwa cząstki PM10, PM2,5, PM1
  • oczyszczacz, który nie wytwarza szkodliwego ozonu - nie wykorzystuje elektrofiltrów
  • filtr wstępny F7, filtr główny HEPA13
  • moc akustyczna emitowana do instalacji: 69 dB
  • Średnica króćców przyłączeniowych DN 200
  • PM sensor 200 OUT w zestawie
  • montaż na każdej, nawet istniejącej instalacji wentylacji mechanicznej
  • współpracuje z dowolną centralą wentylacyjnąwysyłka gratis

Zwrot towaru możliwy do 14 dni.

Szczegółowy opis
Opinie (0)

Jak działa Particle+?

Particle+ jest kanałowym oczyszczaczem powietrza przeznaczonym do instalacji wentylacyjnych o wydajności do 500 m3/h. Działa na opatentowanej zasadzie filtracji bypassowej, dzięki czemu nie zaburza działania instalacji wentylacyjnej (maksymalny opór 27 Pa!) i można go zastosować w dowolnym, nawet już istniejącym systemie. W przeciwieństwie do zwykłych filtrów kanałowych, Particle+ oczyszcza powietrze tylko wtedy, kiedy to potrzebne i tylko w takim stopniu, w jaki jest to potrzebne  oszczędzając w ten sposób energię oraz filtry. Dodatkowo, Particle+ ma zaawansowany system kontroli rzeczywistego zużycia filtrów. System na bieżąco wykonuje pomiary, na podstawie których określa stopień zużycia filtrów powietrza i informuje Cię o nim na panelu sterowania, a Ty wymieniasz filtry tylko wtedy, gdy są naprawdę zużyte.


Particle+ usuwa zanieczyszczenia z całego powietrza dostarczanego do budynku przez system wentylacyjny zapewniając w ten sposób wysoką jakość powietrza bez konieczności stosowania oczyszczaczy w pomieszczeniach.Particle+ montuje się za rekuperatorem, na głównym kanale wentylacyjnym doprowadzającym powietrze zewnętrzne do budynku. Dzięki dokładnym czujnikom oczyszczacz na bieżąco mierzy stężenie zanieczyszczeń w powietrzu dostarczanym do budynku i na tej podstawie podejmuje decyzję czy filtrować powietrze i w jakim stopniu. W zależności od chwilowego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu zewnętrznym, Particle+ działa w Trybie Pasywnym lub w Trybie Filtracji.


Tryb Pasywny
Kiedy stężenie zanieczyszczeń w powietrzu nie przekracza ustawionej przez użytkownika wartości, Particle+ przechodzi automatycznie w Tryb Pasywny. Wentylator recyrkulacyjny oczyszczacza nie działa, a całe powietrze dostarczane przez system wentylacyjny do budynku przepływa swobodnie przez bypass omijając zespół filtrów powietrza. Oczyszczacz w Trybie Pasywnym nie zużywa energii ani filtrów.


Tryb Filtracji
Kiedy czujniki Particla+ wykryją przekroczenie stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, automatycznie uruchamia się wentylator recyrkulacyjny, który wywołuje przepływ powietrza przez zespół filtrów. Wydajność wentylatora jest zawsze większa od wydajności instalacji, do której Particle+ jest przeznaczony. Dzięki temu, w trybie filtracji przez zespół filtrów przepływa więcej powietrza niż przez instalację, co umożliwia recyrkulację części oczyszczonego już powietrza. Czyste powietrze recyrkulacyjne przepływa przez bypass blokując możliwość przedostawania się powietrza zanieczyszczonego do króćca wylotowego oczyszczacza.


Jak skuteczny jest Particle+?

Rzeczywistą skuteczność Particla+ przedstawiamy w postaci wykresów stężenia pyłu zawieszonego PM2.5 w powietrzu zewnętrznym (czerwona linia) i w powietrzu nawiewanym do pomieszczeń (zielona linia) oraz mocy pobieranej przez Particle+. Są to wyniki pomiarów zarejestrowane 02.09.2018 w rzeczywistym, użytkowanym domu o powierzchni użytkowej 250 m2 w Nowym Brzesku. Zadana przez użytkownika wartość stężenia pyłu PM 2.5 była równa 3 μg/m3.

Nie dodano jeszcze żadnej opinii o tym produkcie.
Moja ocena:

Podobne produkty